O zakladatelce Jitce Tužové

Jitka Tužová vystudovala přírodovědně-humanitní a pedagogickou fakultu v Liberci – obor Pedagog volného času a vychovatel a v oblasti vzdělávání získala Certifikát na výuku anglického jazyka pro MŠ a 1. stupeň ZŠ na principech Montessori pedagogiky a metody Mysli anglicky, Certifikát – Montessori pedagogika – přirozené vzdělávání, Certifikát – Osobnost dítěte – Montessori pedagogika v praxi. Poté v roce 1996 odcestovala na 1 rok do USA, kde působila jako vedoucí v dívčím skautském táboře. V rámci programu CIT (Councellors in Training) se stala se vůbec první cizinkou, která tento program vedla a učila lektory, jak při výuce vést malé děti. Svůj volný čas trávila cestováním. Další rok pracovala jako au-pair ve Velké Británii a zároveň studovala angličtinu na Enfield College. V letech 1996 a 1997 složila mezinárodní jazykové zkoušky FCE a CAE.

K vytvoření nové metodiky, kterou nazvala Joyful English neboli hravá angličtina, ji přiměla zkušenost při práci se svým synem a dětmi svých kamarádek. Hrála s nimi různé hry, vymýšlela rozmanité aktivity a používala vlastní pomůcky. Na vlastní kůži se přesvědčila, že děti nasávají nové vědomosti jako houby. Oslovila ji Montessori pedagogika, ale pro možnost jazykových kurzů zde žádná metodika neexistovala. Tak na ní začala pracovat. Jak sama říká: „Pokud si hrajeme, tak nás to baví. Pokud nás „hra“ baví, jsme jí zaujatí a vstřebáváme vše, co nám může dát. Čím častěji „hru“ hrajeme, tím víc se v ní zdokonalujeme a pokud vytrváme, staneme se mistry. Proto hrajme „hry“, které nás baví a které nás vzdělávají a hrajme je celý život! :-)“ V lednu 2006 otevřela první kurzy hravé angličtiny pro děti ve věku 2 – 7 let. V současné době jsou součástí metodiky 4 díly (učebnice, pracovní listy a CD). Metodiku Joyful English se snaží stále rozvíjet. Ve svém volném čase ráda sportuje – nejraději jezdí na kole, lyžích a běžkách. Zajímá se také o keramiku.


Aktuality

26.8.2018

Nastartujte nový školní rok s Joyful English a to hned v září. Praktický seminář pro učitele a lektory angličtiny bude probíhat od 21.9. do 22.9.2018 v Centru Život hrou v Liberci.

5.3.2018

Pro děti od 5 do 12 let

I. turnus: 20.8. - 24.8.2018
II. turnus: 27.8. - 31.8.2018


Jako každý rok, tak i letos připravujeme pro Vaše děti 2 týdny aktivního trávení prázdnin s Angličtinou.

8.9.2017

UKÁZKOVÉ HODINY ZDARMA PROBÍHAJÍ OD 11.9. DO 14.19.2017 - online přihlášky

 

KURZY ZAČÍNAJÍ V TÝDNU OD 18.9.2017

"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám."

Follow us:

„Tak jako báseň i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu.“

Lucius Annaaeus Seneca

© 2013 joyfulenglish.cz

webové stránky