FAQ

Proč je dobré začít s výukou cizího jazyka v co nejútlejším věku?

Děti od narození do věku přibližně 6 až 7 let jsou nastaveny na přijímání jazyka, a to jak mateřského, tak i cizího. Dítě je již ve dvou letech schopno jazyky od sebe odlišit. Čím dříve začnou, tím lépe a s trvalejším efektem. Učí se hrou a přirozeně, tak jako svoji mateřštinu a vůbec nevnímají, že se nějaký jiný jazyk učí. Jazyk přijímají tak jak je, jako celek. Nezanedbatelný je i věděcky dokázaný poznatek, že další jazyk rozvíjí kapacitu mozku. A pokud jim to jde tak hladce, proč jim tento podnět hraní v angličtině nenabídnout? Větší kapacita mozku jim poté pomáhá po celý život. Dříve pak mohou začít třeba s dalším jazykem nebo se jim jen usnadní učení dalších předmětů.


Nebude se dítěti plést čeština s angličtinou? Nebude z toho zmatené?

Ne. Pokud jsou dodržena pravidla celistvosti jazyka, t.zn. bilingvního prostředí.


Jak zjistím, zda se dítě něco na kurzech naučilo?


Rodiče se mohou po dohodě s lektorem přijít podívat do hodiny, kde vidí, jak jejich dítko reaguje a spolupracuje s ostatními účastníky kurzu. Dítě dostává domů CD s nahrávkami, které rodiče mohou dítěti pouštět a sami uvidí, jak dítě na to, co již zná, reaguje.


Není lepší počkat s výukou angličtiny, když dítě ještě neumí pořádně česky?

Tady se názory liší. Já zastávám názor, že pokud je dítě zaujato hrou v angličtině, není důvod výuku odkládat. Naopak. Tím, že zkouší vyslovovat slova s odlišními hláskami než jsou v mateřském jazyce, učí se ohýbat svůj jazyk do jiných poloh, a tím jej ovládá lépe a lépe.


Stačí dítěti pouze jedna hodina týdně?

To je otázka. Čím více, tím samozřejmě lépe. Ale na druhou stranu je lepší jedna hodina než žádná. Pokud je to ale pojato jako zábava a dítě na kroužek chodí s radostí, rozvíjí se tím vztah nejen k cizímu jazyku, ale i k učení jako takovému. Pokud rodiče i děti vytrvají, děti zažijí úspěch, který je bude motivovat do dalšího "učení".


Jak se orientovat v rozvrhu lekcí?

Snažíme se, aby rozvrh lekcí byl co nejsrozumitelnější. Proto je v každém rámečku uveden čas, kdy lekce probíhají, věk dětí (barevně odlišeno) a level označuje, kolikátým rokem dítě lekce navštěvuje. Př.: Pokud je udán level 4, znamená to, že kurz je určen pro děti, které v tomto šk.roce budou kurzy angličtiny navštěvovat již 4. rokem.

Aktuality

2.1.2019

 Praktický dvoudenní seminář pro učitele a lektory angličtiny -  leden, červen, nebo září 2019

5.3.2018

Pro děti od 5 do 12 let

I. turnus: 20.8. - 24.8.2018
II. turnus: 27.8. - 31.8.2018


Jako každý rok, tak i letos připravujeme pro Vaše děti 2 týdny aktivního trávení prázdnin s Angličtinou.

8.9.2017

UKÁZKOVÉ HODINY ZDARMA PROBÍHAJÍ OD 11.9. DO 14.19.2017 - online přihlášky

 

KURZY ZAČÍNAJÍ V TÝDNU OD 18.9.2017

"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám."

Follow us:

„Tak jako báseň i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu.“

Lucius Annaaeus Seneca

© 2013 joyfulenglish.cz

webové stránky