O zakladatelce

Jitka Tužová vystudovala přírodovědně-humanitní a pedagogickou fakultu v Liberci – obor Pedagog volného času a vychovatel a v oblasti vzdělávání získala Certifikát na výuku anglického jazyka pro MŠ a 1. stupeň ZŠ na principech Montessori pedagogiky a metody Mysli anglicky, Certifikát – Montessori pedagogika – přirozené vzdělávání, dále získala Certifikát – Osobnost dítěte – Montessori pedagogika v praxi.
V roce 1996 odcestovala na 1 rok do USA, kde mimo jiné působila jako vedoucí v dívčím skautském táboře. V rámci programu CIT (Councellors in Training) se stala se vůbec první cizinkou, která tento program vedla a učila lektory, jak při výuce vést malé děti. Svůj volný čas trávila cestováním. Další rok pracovala jako au-pair ve Velké Británii a zároveň studovala angličtinu na Enfield College. V letech 1996 a 1997 složila mezinárodní jazykové zkoušky FCE a CAE.

K vytvoření nové metodiky, kterou nazvala Joyful English, neboli hravá angličtina, ji přiměla zkušenost při práci se svým synem a dětmi svých kamarádek. Hrála s nimi různé hry, vymýšlela rozmanité aktivity a používala vlastní pomůcky. Na vlastní kůži se přesvědčila, že děti nasávají nové vědomosti jako houby. Oslovila ji Montessori pedagogika, ale pro možnost jazykových kurzů zde žádná metodika neexistovala. Tak na vlastní metodice s prvky Montessori začala pracovat.

Jak sama říká: „Pokud si hrajeme a  „hra“ nás baví,  vstřebáváme vše, co nám hra může dát. Čím častěji „hru“ hrajeme, tím víc se v ní zdokonalujeme a pokud vytrváme, staneme se mistry. Proto hrajme „hry“, které nás baví a vzdělávají a hrajme je celý život! :-)“

V lednu 2006 otevřela první kurzy hravé angličtiny pro děti ve věku 2 – 7 let. V současné době jsou součástí metodiky 4 díly (učebnice, pracovní listy a CD). Metodiku Joyful English se snaží stále rozvíjet.
Ve svém volném čase ráda sportuje – nejraději hraje golf, jezdí na kole, v zimě na běžkách. Zajímá se také o keramiku.
Aktuality

14.12.2019

Angličtina pro děti ve věku 2-3 roky.
Každé PONDĚLÍ od 9.45 do 10.30 hod.
Začínáme v pondělí 13.1.2020.

1.11.2019

 Praktický seminář pro učitele a lektory angličtiny -  sobota 11.1.2020 v Liberci

4.8.2019

Ukázkové hodiny Angličtiny zdarma a zápisy do kurzů  probíhají prvních 14 dní v září.

Dnešním dnem tvoříme svou budoucnost
-
Úspěchu dosáhneme mnohými maličkostmi

Follow us:

„Tak jako báseň i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu.“

Lucius Annaaeus Seneca

© 2013 joyfulenglish.cz

webové stránky