Příběh Joyful English

Jmenuji se Jitka Tužová a jsem lektorka angličtiny s Montessori vzděláním, certifikovaná jazyková koučka a mentorka a zakladatelka projektu Joyful English.

Jitka Tužová

Vždy jsem chtěla učit bez učebnic a nejlepší cesta pro mě bylo učení dětí. Hravě, s pohybem, a hlavně přirozenou cestou. Při hledání svého proč, kdy, kde a jak jsem objevila Montessori pedagogiku a ta mi ukázala smysl a cestu nejen v mé práci, ale i v životě a výchově dětí.

To že jsem do svého života zařadila Montessori mi kromě cesty seberozvoje splnilo několik snů. Od roku 2006 vedu kurzy angličtiny pro děti a teď už i teenagery. Založila jsem a provozovala Česko-anglickou Montessori MŠ, později i základní školu. Stala jsem se certifikovanou jazykovou koučkou, využívající poznatky neurovědy – Neurolanguage coachOchranná známka – Wikipedie

Na spoustu věcí jsem si musela cestou pokus-omyl přijít sama a věřím, že člověk se nejlépe učí zkoušením nových věcí a následně ze svých zkušeností. Nicméně je prima někdy ušetřit čas a energii a nechat si poradit a inspirovat se lidmi, kteří podobnou cestou prošli před vámi.

Proto jsem v roce 2013 založila projekt Joyful English a rozhodla se svoje zkušenosti a know-how sdílet s ostatními lektory a pedagogy. Rok 2020 mi pomohl tento projekt upgradovat a posunout ho zase o úroveň výš.

Aby byl lektor, nebo pedagog úspěšný, nestačí, aby dobře ovládal cizí jazyk. Existuje celá škála ovlivňujících faktorů, které mu mohou pomoci získat pevnou půdu pod nohama, flexibilitu, a hlavně pocit připraveného učitele, který je nedílnou součástí připraveného prostředí. A to, jak víme se občas může radikálně změnit.

Mým cílem a cílem projektu Joyful English je předávání a sdílení znalostí a zkušeností s ostatními lektory, kteří cítí potřebu změnit cestu jazykového vzdělávání a kteří chtějí učit kvalitně s radostí a lehkostí.

Svoje myšlenky sdílím v kurzech a ve své nové FB skupině Angličtina s Montessori nás baví a přes Instagram.

Na mém blogu a v Soundcloudu najdete články a podcasty na téma nejen jazykového vzdělávání, Montessori, ale i osobního rozvoje, který je dle mého názoru, nedílnou součástí cesty úspěšného lektora.

V rámci Joyful English poskytuji konzultace a kurzy pro lektory nejen angličtiny (ale i jiných jazyků), protože Montessori principy jsou platné ve všech oblastech vzdělávání.

Momentálně vás zvu do letní školy, která je čerstvý upgrade mého původního programu a máte možnost ji absolvovat za zaváděcí cenu.

14.7.2021 v 19.00 hod online - ZOOM
Co kdybyste měla ve svých materiálech pro výuku jazyků karty, které jsou vhodné pro děti od 3 do cca 9 let?

Dnešním dnem tvoříme svou budoucnost
-
Úspěchu dosáhneme mnohými maličkostmi

Follow us:

„Tak jako báseň i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu.“

Lucius Annaaeus Seneca

© 2013 joyfulenglish.cz

webové stránky